Które mieszkania idą na sprzedaż

RYCZYWÓŁ. Gdy dotarła do nas informacja, że władze Ryczywołu postanowiły wysprzedać gminne mieszkania, postanowiliśmy ją sprawdzić. – Chętnie byśmy pozbyli się lokali przy Czarnkowskiej. Niestety, zdaniem wójta, ich lokatorzy mają pełną świadomość drogich i koniecznych remontów, więc nie kwapią się z ich kupnem.

Nie ma natomiast mowy o sprzedaży mieszkań lekarskich. Stanowią one integralną całość z lecznicą i pozostaną własnością gminy. – Trzeba będzie znaleźć w budżecie 100 tysięcy złotych, aby odnowić i odświeżyć wygląd przychodni tak, aby spełniał on oczekiwania mieszkańców gminy. Sprzedane ma zostać mieszkanie w przybudówce do domu kultury. Parterowe przekazano kiedyś na własność telekomunikacji a piętrowe zajmuje były komendant policji w Rogoźnie. Mieszka tam od dawna i chce lokal wykupić.

Zdaniem wójta nie ma powodów, aby mu odmówić. Sytuacja mieszkaniowa w Ryczywole należy do wyjątkowych ze względu na krótką listę oczekujących na gminne lokale socjalne. Obecny stan gminnych mieszkań będzie się zmniejszał, bowiem nie ma potrzeby budowania nowych.

Podobne artykuły