Gryszczeniówka

WARGOWO. Coraz gęściej pojawiają się na mapie powiatu obornickiego kolejne obiekty agroturystyczne. Najnowszym z nich jest znajdująca się w Wargowie Gryszczeniówka. Nowy i starannie wykończony gościniec kusi swojskim wyglądem wiejskiego dworku niepozbawionego elementów komfortu. W dużej sali jadalnej czuć już ducha, choć ta wciąż jeszcze lśni nowością.

Może w niej siąść do posiłku kilkadziesiąt osób, racząc się potrawami klasycznymi kuchni polskiej a w szczególności swojskiej. Specjalnością lokalu są pierogi, których smak i tak trudno byłoby opisać. Dla tych, którzy przybędą do Gryszczeniówki na dłużej, przygotowano wygodne pokoje. Jest wśród nich apartament i specjalny pokój dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje są wyposażone w eleganckie i wygodne łazienki. Na rozległym tarasie zajazdu stoi kryta strzechą altana mogąca pomieścić spore grono miłośników ogniska i posiłków na świeżym powietrzu.

Na chętnych czekają konie, którymi opiekuje się siostra Kuby Gryszczenii oraz kuce dla najmłodszych. Jest też boisko do siatkówki i wiele innych atrakcji. Pobliski las kusi grzybami a jeśli ktoś ma na to ochotę, to również konną przejażdżką. Do dyspozycji gości są również bryczki i wozy. Gryszczeniówka obsługuje prócz indywidualnych gości, również zjazdy, uroczystości czy imprezy integracyjne. Można tam spędzić czas przy pieczonym prosiaku czy na firmowej biesiadzie w ogrodzie. Dostępne ceny i mili gospodarze oraz dogodne położenie są dużą zachętą do odwiedzenia Gryszczeniówki w Wargowie.

Podobne artykuły