Przybychowo nie do pobicia

SIERAKÓWKO. Tegoroczne Gminne Zawody Strażackie odbywały się w Sierakówku przy wyjątkowo pięknej pogodzie. Nic więc dziwnego, że widownia szczelnie wypełniła wszystkie ławki i skarpę doskonale przygotowanego boiska. Po drugiej stronie pod namiotami dla VIP-ów usiadł obok wójta Stanisława Pochyluka jego sąsiad wójt Jerzy Gacek z Ryczywołu. Tam też znalazły się miejsca dla druhów seniorów i jury, któremu przewodniczył Tomasz Mendryk. Po bardzo widowiskowym slalomie przyszła kolej na zawody bojowe.

Widownia bacznie obserwowała druhów z OSP Krosin, zwycięzców w ubiegłego roku. Największy aplauz miały drużyny gospodarzy, czyli Sierakówko. Jednak klasą samą dla siebie okazały się zespoły z Przybychowa, zwyciężając zdecydowanie aż w trzech grupach. Po podsumowaniu wyników okazało się, że kolejność zwycięzców jest następująca:

Dziewczęta

I miejsce OSP Przybychowo, II – Młynkowo

Kobiety

I miejsce OSP Krosin, II – Tarnówko, III – Połajewo, IV – Sierakówko.

Chłopcy 12- 16 lat

I miejsce OSP Przybychowo, II – Sierakówko, III – Tarnówko, IV – Młynkowo, V – Krosin

Chłopcy 16 –18 lat

I miejsce OSP Boruszyn, II – Tarnówko, III – Krosin, IV – Młynkowo, V – Krosinek -, VI -. Połajewo

Seniorzy

I miejsce OSP Przybychowo, II – Połajewo, III – Boruszyn, IV – Krosin – Klimas, V – Tarnówko, VI – Krosin, VII Sierakówko VIII – Młynkowo IX – Krosinek.

Na koniec trzeba dodać, że zawody były dobrze przygotowane a atmosfera życzliwa. Liczna widownia była dowodem na to, że takie imprezy cieszą się na wsiach wielkim powodzeniem.

Podobne artykuły