Swego nie znacie, cudze chwalicie

OBORNIKI. W drugim dniu imienin miasta, Oborniki gościły regionalistę, rodowitego Poznaniaka – Pawła Andersa. Zainteresowani oborniczanie mogli się z nim spotkać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy.

Paweł Anders – współautor książki Puszcza Notecka – opowiadał o kulisach powstawania publikacji. Aby zebrać materiały przejechał łącznie bagatela 4 272 km, z czego 1800 km rowerem. Krajoznawca przyznał, iż pomysł na ten przewodnik kiełkował w nim przez 45 lat i nie zostałby zrealizowany bez pomocy Lasów Państwowych. Puszcza Notecka zawiera część zatytułowaną – Ciekawsze miejscowości, w której nie zabrakło również opisu Obornik oraz wiosek, leżących w gminie takich jak: Bąblin, Bąblinek, Dąbrówka Leśna, Kowanówko, Kiszewko, Rożnowo, Stobnica.

Do ciekawostek należą zamieszczone opowiastki związane z historią tych miejscowości. W przewodniku znajdują się także opisy szlaków rowerowych, konnych, wodnych oraz propozycje tras wycieczek motorowych.

Na pożegnanie gość otrzymał od Dyrektor Biblioteki Krystyny Eichler szklaną statuetkę z wizerunkiem herbu Obornik, wykonaną przez pana Grzegorza Jankowskiego.

Podobne artykuły