Oskary rozdane

OBORNIKI. Dni Obornik rozpoczęły się 20 czerwca uhonorowaniem najlepszych uczniów podczas uroczystości Uczniowskie Oskary. Burmistrz Obornik Anna Rydzewska zaprosiła do amfiteatru OOK prymusów ze szkół z terenu miasta i gminy. Galę poprowadził kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Edward Mączyński.

Podczas niej nie zabrakło występów wokalnych oraz pokazów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowali: Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 3, Jakub Nochowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, Agnieszka Pacholska z Gimnazjum nr 3, Agnieszka Okupniak ze Szkoły Podstawowej w Maniewie, Mateusz Jankowski z Gimnazjum nr 1, Joanna Zborowska oraz Aleksandra Czarnota ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie, Mateusz Kozłowski z Gimnazjum nr 1, Julia Matouszek ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie, dziewczęta z Gimnazjum nr 3 oraz zespół Pleciuga z Obornickiego Ośrodka Kultury.

Gwiazdami Uczniowskich Oskarów byli zarówno ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, jak również szczególnie uzdolnieni w różnych dziedzinach sportu czy sztuki. Wyróżnieni uczniowie to także laureaci w m.in. takich konkursach jak: Konkurs Wiedzy pt. Bajkowy Świat, Ogólnopolski Konkurs Szkolny Reba Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA, Rejonowy Konkurs Przyrodniczy, Rejonowe rozgrywki w piłce ręcznej Szkół Podstawowych, Rejonowe Zawody piłki nożnej Szkół Gimnazjalnych w Swarzędzu, Konkurs Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach, Konkurs Mickiewiczowi potomni, Mistrzostwa Polski dzieci 10 – 11 letnich z regionu wielkopolskiego w pływaniu, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2005, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Test Matematyka Plus, Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej dziewcząt, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Test Oxford Plus.

Laureaci odebrali z rąk władz obornickich nagrody książkowe i dyplomy. Była to także doskonała okazja, aby burmistrz Anna Rydzewska mogła osobiście podziękować za zaangażowanie młodzieży, która niejednokrotnie uświetniała swoimi występami recytatorskimi i muzycznymi wiele uroczystości organizowanych na terenie miasta i gminy.

Na zakończenie miłą niespodzianką dla wszystkich wyróżnionych były koncerty: hip-hopowe i rockowo-rapowe. Wystąpili: Czubek i Domin oraz Dima i Wali. Nowy projekt muzyczny przedstawił znany w całej Polsce obornicki raper LIBER. Na scenie obornickiego amfiteatru wystąpił jako Liber i el Mariacchi z zespołem. Obecny jego skład to – Marcin Piotrowski, Mariusz Krzyśka, Daniel Krzyśka, Leszek Kąkol, Jacek Prus, Sebastian Pacholski, Maciej Stefański oraz gościnnie Mariusz Waliszewski. Zaprezentowali znane utwory Libera w aranżacji rockowej. Oprócz nowego utworu pt. Pomniki nie zabrakło takich hitów jak: Jedna z drugą, Oczy chcą, Gdzie indziej, Żeby nie było i Podium. Na marginesie świetnego koncertu można jedynie zapisać, że przybyła nań niewielka widownia. Można było sądzić, że większa grupa młodzieży gustuje w tego typu muzyce, jednak frekwencja na koncercie dowiodła, że być może wychodzi już ona z mody.

Podobne artykuły