Przeżyły szok

ŁÓDŹ. Świeżo upieczone Mistrzynie Wielkopolski w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych, czyli uczennice G1 Oborniki, na codzień trenujące w UKS Jedynka wraz ze swoimi trenerami pojechały do Łodzi, by godnie reprezentować nasz region na Mistrzostwach Polski. Według rozeznania szkoleniowców na bieżąco zorientowanych w aktualnych notowaniach poszczególnych drużyn, oborniczanki plasowały się w grupie faworytek do medali,choć należało się liczyć ze stronniczą pracą arbitrów i ewentualną niedyspozycją co niektórych zawodniczek . Nikt jednak nie przewidział najgorszej przeszkody, a taką dla naszych dziewczyn okazała się fatalna organizacja zawodów.

Prymitywne warunki zakwaterowania, dezorientacja w programie spotkań, długie oczekiwania na środki lokomocji, to główne czynniki, które przyczyniły się do gry poniżej oczekiwań.

Nie ma sensu opisywać szczegółów, ale wg relacji uczestników, łódzcy działacze pokazali, jak nie należy organizować imprezy o randze ogólnopolskiej. Trudno podejrzewać kogokolwiek o celowe działania na niekorzyść naszej drużyny, ale niby nieświadome spowodowanie spóźnień z dotarciem na mecze i utrudnianie wypoczynku po trudnych spotkaniach daje wiele do myślenia.

Pomimo tych niedogodności obornickie gimnazjalistki wywalczyły dla Poznania 9 miejsce i zostały zauważone przez szkoleniowców Kadry Narodowej. Do reprezentacji Polski Młodziczek powołano Martę Janaszczak, Kingę Olenderek i Justynę Narożną.

Podobne artykuły