Próba sił?

OBORNIKI. Nowy komendant obornickiej policji podinspektor Wojciech Spychała jest z wykształcenia pedagogiem – absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zanim przybył do Obornik przez pięć lat pełnił funkcję zastępcy komendanta policji w Szamotułach.

Mimo krótkiego czasu, zdążył przygotować analizę sytuacji w naszym powiecie a to dzięki temu, że mocno wsłuchuje się w głosy mieszkańców.

Jego zdaniem na ulicach powinno być więcej policjantów. Więcej pieszych patroli, również razem ze strażą miejską. Widok umundurowanego policjanta zwykle działa uspokajająco na tych, którzy chcą burzyć ład i porządek i łagodząco na ofiary tych pierwszych.

W miniony piątek można było dostrzec tego efekt, bowiem według naszych szacunków, na uliczny partol tego popołudnia wyszło co najmniej 35 funkcjonariuszy. Nie podobało się to tylko grupce chuliganów, która niedługo potem okupowała park naprzeciwko komisariatu. Młodzi ludzie wykrzykiwali w kierunku policji niecenzuralne epitety a nawet obrzucili budynek kamieniami. Na koniec zmęczeni swą akcją, zniszczyli jeszcze część parkowej zieleni i wobec nieskutecznej konfrontacji rozeszli się do domów.

Należy mieć nadzieję, że ostatnie słowo w tej próbie sił należeć będzie do policji, której przewodzi podinspektor Wojciech Spychała – pedagog, ale i policjant.

Podobne artykuły