Sparta wygrała z liderem, strzelecki popis Wełny

OBORNIKI, ROGOŹNO. Ostatnia kolejka o mistrzostwo IV ligi była tylko zwykłą formalnością dopełniającą terminarz gier, bowiem sprawa awansu i spadku rozstrzygnęła się tydzień wcześniej. Na pożegnanie rozgrywek Sparta podejmowała lidera, mającego zapewnioną grę w barażach o III ligę, Nielbę Wągrowiec.

Wynik tego spotkania nie wiele wnosił do układu w tabeli, a szkoda, bo gdyby wcześniej oborniczanie nie pogubili punktów w seryjnych remisach, to końcowy akord mógł być niezwykle emocjonujący. Oborniczanom pozostało zatem udowodnić jedynie, iż w bezpośredniej konfrontacji są lepsi od mistrza. Przed własną publicznością i liczną grupą kibiców gości spartanie pokazali lwi pazur, zagrali z tzw. zębem, dwukrotnie lokując piłkę w siatce przyjezdnych. Gole strzelili Jakub Krzyżanowski i Marcin Bukowski. Honorową bramkę dla Nielby zdobył Łukasz Mendel (były zawodnik Sparty).

Zwycięstwo Sparty napawa optymizmem na przyszły sezon. Drużyna w swoich szeregach posiada wielu młodych utalentowanych juniorów , wychowanków klubu i jeżeli będzie prawidłowo prowadzona przez odpowiedniego trenera, za rok bez problemu może dostąpić zaszczytu gry w III lidze.

Nielba pomimo porażki w najbliższych dniach stoczy dwumecz o III ligę z Kanią Gostyń. Będzie to zarazem rywalizacja szkoleniowców tych drużyn, którzy niegdyś razem grali w Amice Wronki czyli Zbyszka Małachowskiego (Nielba) i Jurija Szatałowa (Kania).

Wełna na ostatni mecz pojechała do Buku. Miejscowa Patria, która przez cały sezon nie zdobyła punktu i tym razem wyraźnie ustępowała przeciwnikom. Rogoźnianie urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, ośmiokrotnie lokując piłkę w bramce gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Blados 3, Łukasz Kubzyl, Radosław Lamch, Robert Ludowicz, Szymon Wojciechowski, Sławomir Urban (wszyscy po 1).Ta wygrana (8:0) przypieczętowała pozostanie naszej drużyny w szeregach czwartoligowców.

Podobne artykuły