Karatecy w drodze na czoło stawki

OBORNIKI. W połowie kwietnia, w Elblągu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski. W tych prestiżowych zawodach wystartowali Katarzyna Szymankiewicz i Wojciech Bloch z Obornickiego Klubu Karate. Katarzyna startująca w kumite nieznacznie przegrała (4:3) w trzeciej rundzie ze zwyciężczynią zawodów Karoliną Grąbczewską. Kolekcjoner zwycięstw i tytułów Wojtek Bloch znowu pokazał w Elblągu swą klasę i startując w najmocniej obsadzonej konkurencji zawodów kata indywidualne, nie dał szans niemniej utytułowanym kolegom z Polski, Czech i Słowacji cztery razy jednogłośnie zwyciężając. W finale spotkał się z asem AR Wrocław Łukaszem Wolnym. Dla tego ostatniego nie było to szczęśliwe spotkanie, gdyż przegrał z Wojtkiem aż 5:0.

Nam zaś miło jest ogłosić, że Oborniczanin Wojciech Bloch znów zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, 12 złoty medal w kategorii senior oraz nieoficjalny tytuł – „najbardziej utytułowanego karateki w Polsce”.

A skoro o tytułach Wojtka już mowa, to czekają go niedługo kolejne wyzwania i okazje do zdobycia nowych trofeów. Będą to Mistrzostwa Świata w Chicago i listopadowe Mistrzostwa Europy we Wrocławiu. Wojtkowi trudno dorównać, choć nie znaczy to by nikt nie próbował, Po zwycięstwa sięgają i to bardzo odważnie, młodzi i najmłodsi karatecy z Obornik (uczniowie samego mistrza Blocha). Na X Otwartych Mistrzostwach Opalenicy (wbrew pozorom bardzo wysoko notowanej imprezie) 12-letni Mateusz Grządzielewski zdobył brąz w kata indywidualne, również po brąz sięgnęła starsza o dwa lata a startująca w kumite indywidualnym Olga Chmielewska. Tu warto wspomnieć, że była to najsilniej obsadzona kategoria żeńska. Wielką niespodziankę sprawił trenerom zaledwie 7 letni Michał Kosmowski. Sam zaproponował swój udział w zawodach i pomimo debiutu oraz młodego wieku, walcząc w kata indywidualnym stanął na najwyższym podium odbierając swój pierwszy złoty medal. To nie koniec dobrych wieści z Wolsztyna. W bardzo silnej kategorii kumite + 80 kg, w której startowała czołówka Polski juniorów, doskonale spisał się Krystian Chudziński jednogłośnie wygrywając trzecie miejsce.

O jeden medal więcej przywieźli do Obornik zawodnicy startujący w II turnieju o Puchar Burmistrza Mosiny. Walcząc wśród zawodników z 12 klubów 14 letni Bartek Lutkowski zajął I miejsce w kumite indywidualnym. Również pierwsze miejsce w kumite zajął o rok młodszy Paweł Grześkowiak. Krystian Chudziński był II w kata a Łukasz Ciesiółka w kumite był III. Kolejną niespodziankę trenerom i działaczom Obornickiego Klubu Karate sprawiła debiutująca w zawodach 8-letnia Adrianna Zwilińska bezkonkurencyjnie zwyciężając w swojej kategorii.