Dziewczyny na podium

ROGOŹNO. Rzadko zdarza się, by podczas regat na rogozińskim akwenie zawodnikom dopisała prawdziwie żeglarska pogoda. A tym razem nie brakowało i wiatru i pięknego słońca. Przy takich warunkach aż chce się żeglować, dlatego komisja sędziowska zdecydowała się na przeprowadzenie aż siedmiu wyścigów.

Melduję gotowość do regat – tymi słowami Mieczysław Kaniewski złożył meldunek prezesowi „Kotwicy” Robertowi Ziółkowskiemu. Prezes przypomniał, że „Kotwica” obchodzi w tym roku 70-lecie powstania i jest jednym z najstarszych klubów w Wielkopolsce. Życzę wam pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem – zakończył R. Ziółkowski.

Burmistrz Janus przypomniał młodym zawodnikom, aby pamiętali o bezpieczeństwie, tak by każdy bezpiecznie wrócił do brzegu. Słowa te pasowały zwłaszcza do niedzielnych wyścigów, kiedy kilku żeglarzy zaliczyło wywrotki. Na koniec uroczystego otwarcia regat głos zabrał sędzia główny Jan Piatnica, który poinformował zawodników, aby obserwowali komunikaty na tablicy ogłoszeń oraz maszt flagowy na jachcie komisji sędziowskiej. Tuż po tym zawodnicy rozeszli się do swoich łódek.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji okazało się, że zwycięstwo w klasie Optimist przypadło Karolinie Gargulińskiej z K. Ż „Kotwica”, która odebrała Puchar Burmistrza Rogoźna. Drugie miejsce zajął Adonis Ryska z LKSiT „Neptun” Wągrowiec, a trzecią pozycję wywalczyła Joanna Apoń z „Kotwicy”. W klasie Optimist UKS zwyciężył Fabian Drews przed Fryderykiem Kowalem i Krzysztofem Brzeszczyńskim – wszyscy UKS „Dwójka” Rogoźno. W klasie Cadet tryumfowały dziewczęta z Wągrowca – Dagmara Bocian i Monika Kastecka. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację załoga w składzie Marcin Gumny i Konrad Bryniak z LKSiT „Neptun” Wągrowiec. Trzecia załoga to Małgorzata Wójtowicz i Agata Gargulińska z „Kotwicy”.

Podobne artykuły