Dorośli dzieciom w Młynkowie

MŁYNKOWO. Dorośli z Młynkowa, a dokładnie rodzice przedszkolaków, wystawili dla milusińskich z terenu Gminy przedstawienie pod tytułem Czerwony Kapturek. Pierwszy spektakl odbył się na świeżym powietrzu 1 czerwca, a kolejne w minionym tygodniu. Brały w nim udział wszystkie dzieci przedszkolne oraz szkolne z klas 1-3.

W rolę kapturka wcieliła się Anna Figlarz, babki – Sławomira Dukat, wilka – Ewa Habet, gajowego – Łukasz Jabłoński, matki – Justyna Borowiak a śpiewającego narratora – Beata Zawierucha. Aktorzy wybitnie odgrywali swoje role, zupełnie jak w profesjonalnych sztukach.

Przedstawienie ogromnie podobało się licznie zgromadzonej publiczności dziecięcej jak i tej dorosłej. Kolejnym punktem zabawy był mini playback a także pokaz mody. Oddział Przedszkola w Połajewie przygotował playback, w którym Monika Erdmann, Bartosz Kalupa i Wojciech Budaj naśladowali Golec Orkiestrę, a oddział z Młynkowa w składzie: Aleksandra Borowiak, Jan i Henryk Zawierucha – Czarne Oczy. Modę plażową, balową i paryską zaprezentowały: Agnieszka Rembacz, Agnieszka Dukat i Roksana Piotrowska. W wszelki pracach nad powstaniem spektaklu oraz części artystycznych wielkie pracy włożyły nauczycielki, panie Helena Kryger i Krystyna Wilczek. Celem podobnych imprez organizowanych przez przedszkola jest integracja dzieci i dorosłych. Każdego roku w zabawach biorą udział sołtysi i władze samorządowe z wójtem Stanisławem Pochylukiem na czele.

Podobne artykuły