Zasłużona dla kultury

OBORNIKI. Minister kultury nadał a marszałek wręczył tegoroczne odznaczenie Zasłużony dla kultury Krystynie Eichler – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Wyróżniona nim pani Krystyna jest bez wątpienia osobą, której owo odznaczenia należało się choćby za entuzjazm i wkład pracy na rzecz kultury w gminie i powiecie. Zmiany dyrektorów bibliotek są zjawiskiem dość rzadkim, bowiem w ostatnim czasie w całej Wielkopolsce doszło do tego jedynie w Nowym Tomyślu i Obornikach. Dlatego te dwa miejsca są po szczególną obserwacją wojewódzkich animatorów kultury.

Nie wiemy jak to teraz wygląda w Nowym Tomyślu, ale wiadomo już jest, że Obornikom taka zmiana wyszła na dobre. Od czasu, gdy pani Krystyna Eichler objęła prowadzenie biblioteki, ta jest naprawdę otwarta na potrzeby wszystkich mieszkańców i na ich rzecz działa. Nie ma bodaj tygodnia, aby na naszych łamach nie zagościła któraś z inicjatyw Biblioteki. Mimo, iż placówka nie jest rozpieszczana finansowo, potrafi bez wciąż tworzyć wciąż nowe formy edukacji kulturalnej społeczeństwa. Sama dyrektor – osoba nad wyraz skromna – w rozmowie z nami, całą zasługę za odznaczenie oddała swym współpracownicom, bez których, jak twierdzi wiele by nie zdziałała.

Nasza redakcja dołącza się do gratulacji, skradając je na ręce pani dyrektor i jej koleżanek z Biblioteki publicznej Miasta i Gminy Oborniki.

Podobne artykuły