Sposób na żywą rybę

ROGOŹNO. W niedzielę 5 czerwca nad brzegami Jeziora Rogozińskiego rozegrano 3 edycję Ligi Wędkarskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Jezioro Rogozińskie. Jak nas poinformował prezes SJR Henryk Smoliński, w zawodach wystartowało 35 wędkarzy, w tym 8 juniorów.

W wodach Jeziora Rogozińskiego nie brakuje ryb mimo tego, że woda w nim nie należy do najczystszych. W niedzielne przedpołudnie (zawody rozgrywano od 7-10) złowiono łącznie 26 kg ryb. Po dokładnym zważeniu okazało się, że pierwsze miejsce zajął Dariusz Czubek, który złowił 3,5 kg ryb. Drugi z wynikiem 3,3 kg był Paweł Ferts, a trzeci Stanisław Rodowski – 2,7 kg.

Wśród juniorów zwyciężył Krzysztof Kaczmarczyk (2,4 kg), druga była Patrycja Wiśniewska (0,9 kg), a trzecie miejsce zajął Szymon Kramer (0,3 kg).

Zawody sędziował Henryk Ryga. Najlepszym wędkarzom wręczone zostały puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich zawodników przygotowano smaczny posiłek, który tradycyjnie już organizują w swym ogrodzie państwo Grochowalscy. Warto dodać, że zawody rozgrywano zgodnie z zasadą na żywej rybie, co oznacza, że po zważeniu ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Dodajmy, iż jednocześnie kilkaset metrów dalej odbywały się inne zawody wędkarskie. Otóż zawodnicy z Poznania, którzy bardzo lubią i chwalą sobie rogoziński akwen, zorganizowali tutaj Grand Prix Klubu Warta Poznań. Prezes Henryk Smoliński przypomniał nam na zakończenie, że następne zawody z cyklu Liga Wędkarska SJR odbędą się 3 lipca na Jeziorze Nienawiszcz. Ale już w nocy z 18/19 czerwca odbędą się Nocne Zawody Wędkarskie nad Jeziorem Rogozińskim. Zbiórka uczestników o godz. 2030 na promenadzie przy Szkole Podstawowej nr 2.

Podobne artykuły