Plaga włamań

POWIAT OBORNICKI.. 14 maja nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkańca gminy Rogoźno i dokonał kradzieży pilarki STIHL pozostawionej na terenie jego posesji, beż żadnego dozoru.

24 maja w Obornikach na ul. Czarnkowskiej nieustalony sprawca skorzystał z nieobecności domowników i włamal się. Po uprzednim wyważeniu drzwi tarasowych z wnętrza domu skradł odtwarzacz DVD, wyroby jubilerskie ze złota oraz markowe perfumy. Suma strat jakie poniosła mieszkanka Obornik została oszacowana na 1600zł.

Trzy dni później w miejscowości Wiardunki nieustaleni sprawcy weszli do budynku mieszkalnego tym razem przez otwarte okno, a następnie dokonali kradzieży kamery marki „Panasonic” oraz biżuterii złotej (pierścionki, obrączka, kolczyki) o łącznej wartości 2200zł.

28 maja z otwartego budynku mieszkalnego przy ulicy Czarnkowskiej w Obornikach dokonano kradzieży laptopa marki „ARISTO” wartości ok. 6000zł.

Dzień później na ul. Stefanowicza w Obornikach znów wykorzystując otwarte okno, złodzieje weszli do mieszkania i splądrowawszy je skradli biżuterię oraz pieniądze w kwocie 50 zł oraz 30 euro. Suma strat wyniosła 2220 zł. Jak widać z powyższych przykładów otwarte w cieple dni okna są zaproszeniem dla złodziei. Ta pora roku wymaga zwiększenia uwagi na swój dobytek, bo o jego utratę nietrudno.

Podobne artykuły