Koncert orkiestr dętych

ROGOŹNO. W niedzielne popołudnie na Placu Karola Marcinkowskiego odbył się Konkurs Orkiestr Dętych Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta i gminy. Tu warto przypomnieć, że co roku RCK zapraszało Rogoźnian na przegląd hejnałów. Jednak w tym roku dla odmiany i większej atrakcyjności zorganizowano konkurs dla orkiestr dętych. Każda orkiestra zaprezentowała kilka utworów, które ocenione zostały następnie przez profesjonalne jury.

Okazało się, że najbardziej do gustu przypadł występ Orkiestry Chodzieskiego Domu Kultury, której przedstawiciel odebrał Puchar Urzędu Marszałkowskiego oraz nagrodę finansową w wysokości 1300 zł. Drugie miejsce, Puchar PZCHiO oraz 1000 zł nagrody zdobyła Orkiestra Dęta Domu Kultury w Czarnkowie, a trzecie miejsce, Puchar Burmistrza i 500 zł nagrody jury konkursu przyznało Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajenki. Ponadto wyróżnienia przyznano orkiestrom dętym z: RCK Rogoźno, Trzcianki, Gołańczy, Osieka, Wielenia oraz Wronek.

Impreza spodobała się gościom, o czym może świadczyć fakt, iż jeszcze godzinę po jej zakończeniu na placu odbywał się specyficzny koncert. Młodzi trębacze w asyście innych muzyków i przy oklaskach kilkudziesięciu widzów grali utwór za utworem i taka zabawa trwała by pewnie jeszcze dłużej, gdyby nie obfite opady deszczu. Pozostaje mieć nadzieję, że nie była to ostatnia impreza tego typu w Rogożnie.

Podobne artykuły