Cała gmina czytała dzieciom

GMINA OBORNIKI. Miniony dzień dziecka był doskonałym pretekstem do zorganizowania IV ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom. Jego nazwą i myślą przewodnia stało się hasło – Cala Polska Czyta Dzieciom. Skoro cala Polska to i Powiat Obornicki.

W czwartek 2 czerwca w sali Biblioteki Publicznej dzieciom bajki czytał sam starosta Antoni Żuromski. Nieco później do czytania przystąpili burmistrz Anna Rydzewska i Henryk Łukaszewski. Dzieci bajek wysłuchały a potem odwdzięczyły się wierszykami. Anna Rydzewska poczęstowała je słodyczami.

W piątek baśnie czytali dla odmiany Barbara Zielińska i ks Zbigniew Urny. W pozostałe dni tygodnia dzieciom bajki czytali pracownicy Biblioteki. Do akcji włączyły się wszystkie filie. Czytano baśnie Andersena a Agnieszka Brust prowadziła z każdą grupą zajęcia tematyczne dotyczące przeczytanych baśni. Były też zabawy, konkursy, zagadki i krzyżówki.

W świetlicy Wiejskiego Domu Kultury w Rożnowie w służbowych mundurach wystąpili przed dziećmi Leon Tecław, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowie, młodszy aspirant Leszek Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach oraz podleśniczy Jarosław Bator z Nadleśnictwa Oborniki. Dla licznie zgromadzonej dziatwy były to niezapomniane chwile. Dzieci podziękowały gościom śpiewem, laurkami i kwiatami.

Podobne artykuły