Żony, matki, kochanki

OBORNIKI. Dzień Matki jest świętem podczas, którego w szczególny sposób dziękuje się mamom za życie, które nam dały i trud jaki włożyły w nasze wychowanie. W minioną środę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowali w Bibliotece Publicznej spotkanie przy kawie ze swymi kochanymi mamusiami. Zostało ono przygotowane dzięki współpracy uczniów klasy IV c z ich wychowawczynią Anną Micek.

Część artystyczna była zapowiadana przez Jakuba Niewiadę oraz jego sympatyczna koleżankę Darię Klause. Podczas niej młodzi artyści śpiewali, recytowali wiersze oraz tańczyli. Choć nie obyło się bez drobnych pomyłek, to jak wiadomo dla mam, które uznają swoje pociechy za cudowne i utalentowane- te drobne usterki nie było istotne. Ponadto młodzi artyści złożyli obietnice, że jak dorosną to zastąpią swoje mamy w żmudnych codziennych obowiązkach.

Zaproszeni goście dowiedzieli się jak są postrzegani w oczach swoich pociech. Godnym zastanowienia się jest portret odchudzającej się mamy, która pije na śniadanie szklankę wody, a na obiad zjada marchewkę. Natomiast gdy jest pewna, że jej nikt nie widzi konsumuje kubeł pierogów.

Podczas części artystycznej zaproszeni goście mogli się dowiedzieć jak Szwajcarzy, Austriacy czy Anglicy świętują Dzień Matki. W Szwajcarii synowie oraz córki podają śniadanie mamom do łóżka.. Ciekawym pomysłem na prezent jest kupon na 5 buziaków. Taki oto prezent jest często spotykany w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie część artystyczną zakończyli wręczając swoim mamom czerwone róże. Tym kwiatkiem podziękowali za serce, na którego dnie zawsze znajdują przebaczenie. W końcu jak głosi ludowe przysłowie: Największa jest miłość matki, druga – psa, a trzecia – kochanki.

Podobne artykuły