Procesje Bożego Ciała

POWIAT OBORNICKI, POŁAJEWO.. W ubiegły czwartek mieszkańcy całego regionu uczestniczyli w procesjach, które są nieodłącznym elementem uroczystości Bożego Ciała. Pełna liturgiczna nazwa Bożego Ciała to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W tym roku obornicka procesja podążała od kościoła farnego do kościoła Miłosierdzia na Osiedlu. Ulice Czarnkowska oraz Obrzycka były zasypane płatkami kwiatów. Chór z parafii św. Józefa swym radosnym śpiewem dziękował za ofiarę mszy świętej, komunię oraz eucharystię. Jak oznajmiały napisy na ołtarzach to Eucharystia jest szkołą wiary i apostolstwa, a także buduję wspólnotę. Tę wspólnotę budowali liczni oborniczanie, którzy wzięli udział w procesji oraz we mszy świętej. Może było to spowodowane słoneczną pogodą, a może tym faktem, że uroczystość Bożego Ciała uważa się za jedną z najwspanialszych ze wszystkich kościelnych wspaniałości.

Tradycyjny przebieg miały także procesje w Ryczywole, Połajewie i wszystkich miejscowościach Ziemi Obornickiej. Tłumnie uczestniczyli w nich wierni.

Podobne artykuły