Impreza na medal

ROGOŹNO. Setki mieszkańców miasta i gminy przybyły w niedzielę na przystań Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie, by razem z dziećmi wziąć udział w kolejnej – siodmej już edycji Dnia Dziecka z Rybą. Działacze Kotwicy oraz kilkunastoosobowy sztab ludzi głównego organizatora zabawy – Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie – spisali się na medal, gdyż impreza była ze wszech miar udana i atrakcyjna.

Przypomnijmy naszym Czytelnikom, iż w poprzednich latach cała zabawa (z wyjątkiem zawodów wędkarskich nad jeziorem) odbywała się na terenie amfiteatru Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku imprezę zorganizowano natomiast na przystani Klubu Żeglarskiego Kotwica. Trzeba uczciwie przyznać, że był to strzał w przysłowiową dziesiątkę, bowiem nad jeziorem łatwiej było znieść upalne niedzielne popołudnie. Bliskość wody, lekki wietrzyk, liczne drzewa i krzewy, a do tego balkon dający schronienie przed słońcem – to niewątpliwe atuty tych terenów. Impreza rozpoczęła się już od godziny ósmej, gdyż wtedy na promenadzie przy Szkole Podstawowej nr 2 rozgrywano tradycyjne zawody wędkarskie dla dzieci. Wzięło w nich udział 61 zawodników, w tym 9 dziewcząt w wieku od 7-16 lat. Razem złowiono 12 kg ryb. Warto dodać, że wszyscy młodzi wędkarze otrzymali z rąk organizatorów skromne nagrody i upominki. Osobą odpowiedzialną za sprawne ich przeprowadzenie był sam prezes SJR Henryk Smoliński.

Nieco później na wodach dookoła Kotwicy zorganizowano regaty żeglarskie o Puchar Prezesa SJR. W klasie Optimist zwyciężyła Joanna Apoń, która wyprzedziła Macieja Pacanowskiego i Karolinę Gargulińską. Natomiast w klasie Cadet najlepszą okazała się załoga w składzie: Alicja Pacanowska i Dominika Lindebna, a drugie miejsce zajęły dziewczyny Małgorzata Wójtowicz i Agata Gargulińska. Wyróżnienie otrzymał ponadto najmłodszy zawodnik regat Tomasz Braczyński.

Regaty zakończyły się tuż przed godziną 13, tak by dzieci biorące w nich udział mogły także wystartować w pozostałych zabawach i konkursach. Od 13 bowiem na terenie Kotwicy rozpoczynała się kolejna odsłona Dnia Dziecka z Rybą, za którą odpowiedzialna była osobiście wiceprezes SJR Alina Grochowalska. Przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych, między innymi konkurs plastyczny, konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs piosenki. W specjalnym basenie trzeba było złapać rybkę, i tutaj bardzo skuteczne okazały się dziewczęta, natomiast chłopcy z upodobaniem celowali z broni pneumatycznej na strzelnicy. Uczestnik każdej takiej zabawy czy konkursu otrzymywał z rąk organizatorów specjalny bon rozrywkowy. Mógł go wykorzystać skacząc i fikając koziołki w dmuchanym zamku, wybrać się na rejs regatową Omegą lub Orionem albo popłynąć motorówką z silnikiem elektrycznym.

Ponadto każdy mógł bezpłatnie napić się słodkiego napoju lub wody gazowanej a dla rodziców przygotowano kawę i herbatę. Rozdawano również placki oraz pyszną kiełbaskę z chlebem.

Podobne artykuły