Do Objezierza

OBJEZIRZE. Od 17 od 22 maja w Objezierzu przebywała grupa gimnazjalistów z Clenze. Ich opiekunowie: Hansjurgen Kabus, Liesel Kruger i Aneta Kiełbasa zapewnili, że w tym samym czasie odbywały się też wyjazdy z ich szkoły do Francji i Włoch. Młodzież goszcząca w Objezierzu wybrała świadomie Polskę. Po przyjeździe do Objezierza młodzi goście spotkali się z rówieśnikami licznie przybyłymi do parku

W trakcie wizyty niemieccy gimnazjaliści brali udział w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, zwiedzaniu Obornik i Poznania. Okazało się, przy okazji, że kościół w Objezierzu i Clenze mają za patrona Św. Bartłomieja. Wiele wrażeń przyniosło zwiedzanie Stacji Badawczej Wilków w Stobnicy. Po powrocie był czas na sport a nauczycielka muzyki Beata Stachowiak przygotowała wieczorek muzyczno-taneczny. Młodzież niemiecka odbyła kilka interesujących i pouczających wycieczek.

Zdaniem Hansjurgena Kabusa, pobyt był bardzo udany Za opracowanie i przebieg programu oraz za stronę logistyczną i zabezpieczenie materialne wymiany odpowiedzialny był Krzysztof Filipowiak, któremu podziękowania złożyli dyrektor szkoły i koordynator z Clenze. Organizator i propagator podobnych kontaktów Adam Maliński zgodził się z nami, że takie odwiedziny Polaków w Niemczech i Niemców w Polsce czynią wiele dobrego, młodzi sąsiedzi poznają się lepiej i nawiązują trwale przyjaźnie a o przyjaźń właśnie chodzi..

Podobne artykuły