Turniej strzelecki

ROGOŹNO. Bractwo Kurkowe ROGOŻA w drugi dzień Zielonych Świąt odbyło tradycyjny turniej strzelecki. Bracia kurkowi strzelali z pozycji stojącej do oddalonej o 50 m tarczy ozdobnej z zaznaczonym czarnym środkiem o średnicy 5 cm. W pierwszy dzień Zielonych Świąt tarcza została poświęcona podczas Uroczystości Odpustowych w parafii pw. Świętego Ducha w Rogoźnie. Strzał najbliżej środka tarczy oddał Brat Jan Jenczyk i został Królem Kurkowym na rok 2005. Królowi przypada zaszczyt noszenia łańcucha brackiego z emblematem kura.

Strzał Króla Kurkowego przebił tarczę około 1 cm od środka. Jeszcze dwa strzały znalazły się w czarnym polu w odległości 2 cm od środka. Dopiero dogrywka w dodatkowym strzelaniu pozwoliła rozstrzygnąć o pozostałych miejscach w turnieju. Pierwszym Rycerzem został Brat Bogdan Andrzej Jeran, a drugim Rycerzem Brat Andrzej Pierwoła.

W strzelaniu do Tarczy Charytatywnej, gdzie wynik był sumą trzech strzałów także najlepszy okazał się Brat Jan Jenczyk. Drugie miejsce zajął Brat ks. Wojciech Ren – kapelan bractwa, a trzecie miejsce wystrzelił Brat Leon Wiese. Wyjątkowo długo trwało strzelanie do kura. Dopiero w dwudziestej kolejce kur spadł na ziemię po strzale Brata Franciszka Kowalskiego. W tym strzelaniu drugie miejsce zajął Brat Andrzej Pierwoła, a trzecie Brat Gustaw Wańkowicz.

Podobne artykuły