Nadal doskonała forma obornickich motocrossowców

OLSZTYN. W Olsztynie odbyła się III Runda Motocrossowych Mistrzostw Polski w klasie 80 ccm i 125ccm, oraz quadów. Z Motoklubu w tych zawodach wystartowało łącznie ośmiu zawodników.

W klasie motocykli 80 ccm wygrał tą rundę nasz zawodnik Bartek Szafran, na czwartym miejscu, w drugim biegu ukończył wyścig Marcin Izdebski. O ogromnym pechu może tu mówić Oborniczanin Krzysztof Gronostaj, któremu wysiadło łożysko w skrzyni biegów jego nowej Yamachy, gdy miał drugi czas treningowy. W klasie 125 ccm senior, wystartował junior Motoklubu Maciek Dróbka, lecz odnowiła mu się kontuzja kolana i pierwszy bieg ukończył w środku stawki na 24 pozycji a w drugim biegu już nie wystartował. Można mówić również tu o pechu gdyż Maciek został powołany do kadry narodowej Motocrossowych Mistrzostw Europy w kl. 125 junior 19 czerwca 2005r i do Olsztyna udał się na zgrupowanie kadry, lecz niestety wrócił do domu.

Wyniki osiągnięte w Olsztynie nastawiają optymistycznie działaczy przed wyjazdem na Białoruś, gdzie zawodnicy Motoklubu wystartują 22 maja 2005r w Motocrossowych Mistrzostwach Europy Centralnej.

Doskonale również spisali się w Olsztynie quadowcy Motoklubu zajmując: Jacek Stelmaszyk drugie miejsce w klasie open Mistrzostw Polski, a w Pucharze PZM