Konkurs recytatorski

OBORNIKI. Konkursy recytatorskie są w wielu szkołach nie tylko formą rywalizacji, ale i dobrym sposobem na doskonalenie komunikacji werbalnej oraz uwrażliwianie uczniów poprzez poezję.

W czwartkowe popołudnie w Gimnazjum nr 2 w Obornikach odbył się pierwszy w historii tej szkoły miedzyklasowy konkurs recytatorski, poświęcony twórczości Czesława Miłosza. W konkursie wzięło udział piętnastu gimnazjalistów prezentujących, co by nie rzec, nie łatwe wiersze wielkiego poety. Wybór poezji Miłosza, dla niejednego trudnej w odbiorze a dla deklamatorów nie zawsze łatwej w interpretacji, był wysoko postawioną porzeczką. Jednak uczniowie dwójki poradzili sobie z nią doskonale, pomimo chwil zdenerwowania i zwykłej scenicznej tremy.

Jury pod przewodnictwem dyrektor Aleksandry Mielech pierwsze trzy miejsca przyznało kolejno: Jagodzie Dekielińskiej z IIc, Radosławowi Huryszowi z IIIa i Joannie Urbańskiej z Ib. Ponadto specjalne wyróżnienia przyznano Sabinie Bartnikowskiej z IIc, Katarzynie Polcyn z IIa i Kajetanowi Ruks z Ib. Atmosfera i konkursowe emocje najwyraźniej przypadły młodzieży do gustu i być może niedługo znowu będziemy mieli przyjemność poinformować Czytelników o kolejnych laureatach.

Podobne artykuły