Aktywny wypoczynek

ROGOŹNO. Grupa kilku kajakarzy z Klubu Żeglarskiego Ogniwo Wągrowiec przepłynęła Wełną i Małą Wełną trasę z Wągrowca do Skoków. Postój i nocleg z piątku na sobotę zaplanowano na przystani Klubu Żeglarskiego Kotwica.

Kajakarze wypłynęli z Wągrowca w piątkowe popołudnie, około godziny 17, ale jeszcze przed zmierzchem dotarli do brzegów Jeziora Rogozińskiego. – Płynęliśmy dość szybko, bez zbędnych przerw, a spływ ułatwiał nam wysoki poziom wody w Wełnie. Dzięki temu nie musieliśmy przenosić kajaków na kilku progach wodnych – powiedział nam organizator wyprawy Mirosław Jańczak z Wągrowca.

W gościnnych progach Klubu Żeglarskiego Kotwica kajakarze odpoczęli i nabrali sił na kolejny dzień wyprawy. W sobotę czekała ich bowiem około sześciokilometrowa trasa przez Jezioro Rogozińskie, następnie kilka kilometrów pod prąd Małą Wełną oraz kolejny długi akwen – Jezioro Budziszewskie.

Jak nas poinformowali uczestnicy wyprawy, spływ kajakowy był częścią programu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Podobne artykuły