Obornickie szczypiornistki z G1najlepsze w województwie

OBORNIKI. Całoroczna systematyczna praca szkoleniowców UKS Jedynka z uczennicami Gimnazjum Nr 1 w Obornikach nie poszła na marne. Wylany pot i wiele godzin żmudnych treningów zostały uwieńczone sukcesem, czyli tytułem Mistrzyń Wielkopolski w piłce ręcznej na rok 2005. Jest to drugi tegoroczny triumf duetu trenerskiego Katarzyny Przybysz i Tomasza Konitza (miesiąc wcześniej złote medale zdobyły obornickie licealistki).

Decydujący o mistrzostwie turniej z udziałem czterech szkół rozegrano 13 maja na parkiecie Hali OCS w Obornikach. W półfinałach G Buk pokonało G 30 Poznań 29:17 a G 1 Oborniki wygrało z G 2 Kępno 21:19.W walce o trzecie miejsce lepsze okazały się zawodniczki Kępna zwyciężając zespół poznański 20:17.

Najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy pomiędzy Obornikami i Bukiem. Drużyny zaprezentowały wysoki poziom umiejętności i przez większą część spotkania wynik utrzymywał się na pograniczu remisu, chociaż częściej pr o wadzenie ob ejmowały oborniczanki. Ostatnie pięć minut przed końcową syreną, to prawdziwy dramat. Gdy nasze piłkarki uzyskały czterobramkową przewagę, wydawało się że już nic nie może przeszkodzić w wygraniu tej potyczki. Niestety, dosłownie w przeciągu jednej minuty aż trzy obornickie dziewczyny wylądowały na ławce kar. Liczebną przewagę bardzo szybko wykorzystały przeciwniczki z Buku doprowadzając do wyrównania.

Końcowy wynik 16:16. Tak więc dogrywka 2 x 5 minut Kilka cennych wskazówek trenerskich przed ostateczną batalią zaowocowało na tyle, że w dodatkowym czasie gry Oborniki zdobyły cztery kolejne bramki, zaś Buk żadnej. Końcowy wynik 20:16 dla G 1 .Brawo!

Nasze „ZŁOTKA” grały w składzie: Anita Janaszczak, Marta Piętowska, Natalia Boch, Monika Boch, Marta Janaszczak, Kinga Kurczewska, Kinga Olenderek, Justyna Narożna, Patrycja Trzybińska, Weronika Przesławska, Marta Lorenc, Kasia Łukanowska, Dominika Rzeska i Marcelina Dobra.

Życzymy sukcesów na zawodach ogólnopolskich, których eliminacje rozpoczną się w połowie czerwca w Łodzi.