Mistrzowie ortografii

ROŻNOWO. Już po raz drugi w gościnnych murach Zespołu Szkół im. Franciszka Mickiewicza w Rożnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Jego pomysłodawcą i organizatorką jest pani Alicja Jastrząbek.

W szranki stanęło aż siedem szkół podstawowych, klas IV – VI, a z każdej po trzy osoby. Poziom był bardzo wysoki, ale i umiejętności uczennic oraz uczniów nie mniejsze. Dość powiedzieć, że maksymalną ilość punktów zdobyło aż osiem osób a cztery następne zaledwie o jeden punkt mniej.

Najważniejszym celem turnieju było wdrażanie do poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie, zainteresowanie poprawnością ortograficzną, wyrabianie sprawności i czujności ortograficznej, mobilizowanie uczniów do podejmowania dodatkowych zadań edukacyjnych.

Zadaniom tym sprostały wszystkie dzieci a najlepiej Weronika Mułek – zdobywczyni pierwszego miejsca, Milena Nowaczkowska – miejsce drugie i Dariusz Standerski- miejsce trzecie a cala trójka z Zespołu Szkół w Rożnowie. Ich szkoła zajęła tez pierwsze miejsce w kategorii szkół. Miejsce drugie exeqo zajęły Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach i Szkoła Podstawowa w Gościejewie, co potwierdziła Wysoka Komisja w składzie: Magdalana Krzyżaniak, Anna Os tro wska i Krystyna Eichler.

Pani Alicja Jastrząbek nie ma zamiaru na tym zakończyć dyktowania. Jej pomysłami są turnieje – ortograficzny o zasięgu powiatowym i wielkie powiatowe dyktando dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Terminem optymalnym, jej zdaniem, byłby marzec a turniej mógłby być cykliczny. Cóż, takiemu pomysłowi można tylko przyklasnąć.

Podobne artykuły