Drugie miejsce ryczywolan

RYCZYWÓŁ. 6 maja w Kaliszu odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół podstawowych i gimnazjalnych. Powiatu obornicki reprezentowały drużyny z Ryczywołu. W turnieju uczestniczyły reprezentacje 33 szkół podstawowych i 31 gimnazjów.

W pierwszej części zawodów odbył się test pisemny z przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków, z umiejętności rozwiązywania krzyżówek i wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedlekarskiej. W drugiej części zawodnicy wzmagali się na torze sprawnościowym i w miasteczku ruchu drogowego. Turniej pod względem organizacyjnym został wspaniale przygotowany. Jednocześnie starowało kilka reprezentacji na równoległych torach sprawnościowych i w dwóch miasteczkach ruchu drogowego.

Gimnazjum Ryczywół reprezentowane przez Mikołaja Kalinowskiego, Tobiasza Piątkowskiego i Macieja Feldmanna pod opieką Mariusza Adama, zdobyło drugie miejsca, tracąc do liderów z Gimnazjum w Mikstacie zaledwie 2,5 punktów. Ryczywolscy gimnazjaliści od trzech lat startują w eliminacjach wojewódzkich zajmując zawsze medalowe miejsca. W kategorii szkół podstawowych znacznie gorzej poszło reprezentacji SP w Ryczywole, która zajęła aż 19 pozycję.