Afrykańskie rytmy

ROGOŹNO. Prawdziwą atrakcją kończącą tegoroczne obchody święta 3 maja był koncert afrykańskiego zespołu Jumbo Afrika. W południe mogliśmy wysłuchać koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Cudne Manowce oraz obejrzeć występ zespołu tanecznego Iskierki działającego przy Rogozińskim Centrum Kultury. o godz. 17 rozpoczął się finał konkursu piosenki Nasze debiuty i następnie koncert zespołów The Junkers i Ocean.

Jednak prawdziwą gwiazdą tego rogozińskiego wieczoru był murzyński zespół Jumbo Africa składającego się z czterech muzyków grających na bębnach i organach oraz czterech niezwykle seksownych tancerek (wyraźnie pobudzających zmysły męskiej części publiczności). Pełni temperamentu Afrykanie przy wypełnionym po brzegi Placu Karola Marcinkowskiego zafundowali fantastyczny estradowy show, jakiego w tej miejscowości jeszcze nie było. W repertuarze zespołu są największe przeboje, m.in. grupy Bonny M. i Afrika Simona, nic więc dziwnego, że większość uczestników festynu, łącznie z najmłodszymi, nie wysiedziała w miejscu i ruszyła w tany.

Dakkarskie brzmienie było trochę arabskie i transowe, do tego połączone ze zmysłowym tańcem. Poza tym lider pogaworzył nieco z publiką (Hej Rogoźno? Jak się bawicie?) a potem zagrali kolejne arabskie klimaty rodem z Algierii. Moustapha, okraszone tańcem brzucha. Całość przeszła trochę w funky, a trochę jakby w akustycznie grane techno a`la The Prodigy, by następnie przejść w szybki rootsik.

Muzycy niestrudzeni i wspaniali bez wytchnienia grali dalej – tym razem jungle z domieszką gitary i saksu. Młodzież i starsi zbierali rozdawane przez lidera plakaty, a także śpiewali refreny bardziej znanych kawałków. Mimo upalnego wieczoru, zespół Jumbo Afrika maksymalnie podniósł temperaturę na scenie. Jeszcze raz potwierdziło się, że dobra pogoda sprzyja dobrej zabawie, zwłaszcza gdy program jest atrakcyjny.

Podobne artykuły