Turniej bezpieczeństwa

RYCZYWÓŁ. W czwartkowe przedpołudnie na terenie stadionu GKS Orkan w Ryczywole, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Startowało w nim 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w Parkowie, Maniewie, Obornikach (SP 3 i SP 2) i Ryczywole oraz gimnazja w Ludomach, Parkowie, Obornikach i Ryczywole.

W ubiegłym roku swoje drużyny wystawiło 17 szkół z terenu powiatu obornickiego. W pierwszej części turnieju odbył się test przygotowany przez Policjantów z Komendy Powiatowej z Obornik. Zdaniem obserwatorów zadania były zdecydowanie trudniejsze niż w latach poprzednich. Po teorii odbyła się jazda na torze, gdzie zawodnicy musieli pokonać slalom, tarkę, łezkę, pochylnie i inne przeszkody napawające, niektórym uczestnikom większe lub mniejsze trudności.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła SP w Ryczywole, która zdobyła 40 punktów. Opiekunem reprezentacji w osobach: Bartosza Haraja, Piotra Semraua i Damiana Hartwiga był Grzegorz Soloch. Kolejne miejsca zajęły drużyny z : II. SP Maniewo: 33 pkt, pod opieką Henryka Brodniewicza; III. SP 2 Oborniki: 16 pkt, pod opieką Stanisława Manickiego; IV. SP 3 Oborniki: 5 pkt pod, opieką Doroty Ćwiklińskiej i V. SP Parkowo: -8 pkt, pod opieką Małgorzaty Binkowskiej.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło G. w Ryczywole w składzie: Mikołaj Kalinowski, Maciej Feldmann i Tobiasz Piątkowski pod opieką Mariusza Adama, które zdobyło największą ilość punktów, bowiem aż 52. II miejsce G. z Ludom: 4 pkt, pod opieką Andrzeja Sobczaka. III m G. z Parkowa 0 pkt, pod opieką Huberta Kuszaka. IV m G. 3 z Obornik 5 pkt, pod opieką Agnieszki Piechowiak. W punktacji indywidualnej: w szkołach podstawowych: I miejsce zdobył Damian Hartwig (Ryczywół) zdobywając 17 pkt; II miejsce Miron Nawrot (SP 3 Oborniki) – 15 pkt; III miejsce Przemysław Lubański (Ma nie wo) – 14 pkt; a w gimnazjach: I miejsce Mikołaj Kalinowski (Ryczywół) – 20 pkt; II egzekwo Maciej Feldmann i Tobiasz Piątkowski – po 16 pkt.

Poza konkursem do zawodów stanęły dwie drużyny z SP Ryczywół i G. Ryczywół, które zdobyły wysoką ilość punktów, bowiem 33 i 30. Zwycięskie drużyny reprezentujące gminę Ryczywół, 9 maja będą brały udział w wojewódzkim turnieju BRD, który przeprowadzony zostanie w Kaliszu. Organizatorami czwartkowego turnieju była Szkoła Podstawowa z Ryczywołu przy współpracy z miejscowym gimnazjum i wspaniałymi Policjantami, którzy bezinteresownie uczestniczą w każdej edycji turnieju BRD.