Pewne zwycięstwo szczypiornistów Sparty

OBORNIKI. W ostatnim swoim meczu w rundzie rewanżowej przed własną publicznością , drużyna Sparty Oborniki w meczu I ligi piłki ręcznej mężczyzn odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo nad zespołem Sokoła Kościerzyna . Wynik 32:22 sam mówi za siebie

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy w 30 sek. Bramkę zdobył Łukasz Stefański. W 2 min. meczu bramkę wyrównującą strzelił dla gości Seweryn Zynda. W 3 min. Lukasz Stefanski podwyższył wynik meczu na 2:1 dla Sparty Oborniki. W następnej minucie Tomasz Witaszak uzyskał gola i było 3 :1 dla gospodarzy.

W 8 min. rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Przysiek. W 10 min. na tablicy wyników widniał rezultat 5: 3 dla Sparty. W 11 min. meczu bramkę z lewego skrzydła zdobywa Waldemar Smolarek. W 15 min. nasza drużyna wygrywała spotkanie 8:3. W 18 min. gola strzela prawoskrzydłowy Lukasz Cieśla. W 25 min. miejscowi prowadzą z Sokołem Kościerzyna 10:8. W 27 min. bramkę zdobywa Waldemar Smolarek i jest już 11:8 dla gospodarzy. W 28 min. Sparta prowadzi 12:9. I połowa meczu kończy się rezultatem 14:9 naszej drużyny.

II połowa rozpoczyna się od strzelenia bramki przez zespół przyjezdny. Na bramkę gości odpowiada bramką Dawid Przysiek i jest wynik 15:10 dla gospodarzy. W 32 min. gola zdobywa Bartosz Kuczyński. W następnych minutach meczu uwidacznia się przewaga naszej drużyny. W 40 min. meczu Sparta prowadzi 21:12. W 41 min. bramkę rzuca Michał Pietrzak. W 43 min. meczu gola zdobywa Tomasz Witaszak a w 45 min. Waldemar Smolarek. W 47 min. bramkę z rzutu karnego strzela wyróżniający się zawodnik meczu Lukasz Stefański.

W 50 min. obornicka drużyna wygrywa 27:17. W 55 min. odnotowujemy rezultat 29:18 dla gospodarzy. W 57 min. meczu swą 4 bramkę strzela kołowy zespołu Sparty Tomasz Witaszak. Wówczas wynik meczu wynosi 31:20. W końcowej części meczu drużyna gości zdobywa 2 bramki a miejscowi jedną i spotkanie kończy się rezultatem 32:22.

Bramki dla Sparty zdobyli: Łukasz Stefański – 9, Waldemar Smolarek – 7, Dawid Przysiek – 5, Tomasz Witaszak – 4, Bartosz Kuczyński -3, Łukasz Cieśla – 2 i Michał Pietrzak – 2.

Podobne artykuły