Następcy Kasparowa

ROGOŹNO. Radosław Fengier z Chodzieży zwyciężył w Otwartym Turnieju Szachowym zorganizowanym z okazji święta 3 maja. W sali Ośrodka Kultury w Rogoźnie w niedzielny poranek spotkało się 38 szachistów i 1 zawodniczka.

Choć zawody rozpoczęły się wcześnie – bo już o godzinie 930, a do 9 przyjmowano zgłoszenia – to rywalizacja przy szachowych stolikach trwała do późnego popołudnia. Na zaproszenie organizatorów do Rogoźna przyjechali szachiści z następujących miejscowości: Łopuchowo, Runówko, Murowana Goślina, Oborniki, Wągrowiec, Chodzież, Trzcianka, Złotów, Krajenka, Budzyń, Parkowo.

Honoru Rogoźna broniło natomiast 7 zawodników. Łącznie rozegrano 9 rund, w których komputer kojarzył pary zawodników zgodnie z tzw. systemem szwajcarskim. Po niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach szachowych (trwających 15 minut partia dla zawodnika) okazało się, że zwycięzcą turnieju został Radosław Fengier z Chodzieży, który zgromadził na swoim koncie 7,5 punkta i 7 zwycięstw. Drugie miejsce z 7,5 pkt i 6 zwycięstwami zajął Leszek Bak ze Złotowa, a trzeci był Adrian Pogorzelski z Chodzieży, który zakończył zawody z 7 pkt i 6 zwycięstwami. Najlepszy z Rogoźnian Henryk Abraham zdobył 5,5 pkt i zajął dopiero 11 miejsce.

Podobne artykuły