Zgrzytające historyjki i break dance w Połajewie

POŁAJEWO. 19 kwietnia grupa teatralna Zgrzyt zaprosiła mieszkańców Połajewa do Gminnego Ośrodka Kultury na swoje kolejne przedstawienie połączone z pokazem tańca break dance w wykonaniu grupy Trick master crew z Trzcianki. W pierwszej części programu mogliśmy podziwiać Zgrzytowców w programie kabaretowym złożonym ze skeczy zielonogórskiego kabaretu Potem przeplatanych piosenkami. Dwadzieścioro młodych wykonawców wcielało się na scenie w postacie z bajek, utworów literackich i legend. Wszystkie zaprezentowane zgrzytające historyjki, jak to w kabarecie – przedstawiały inną wersję zdarzeń, niż ta powszechnie znana. Gimnazjaliści swoją grą sprawili, że skecze faktycznie bawiły zgromadzoną licznie publiczność.

Po trwającym blisko godzinę spektaklu siedząca na krzesłach publiczność utworzyła okrąg, w którym zawirowali w niesamowitym tańcu młodzi chłopcy z grupy Trick master crew. Break dance w ich wykonaniu wywołał prawdziwy aplauz publiczności. Popisy taneczne przypominały cyrkowe akrobacje, a wszystko w rytm pulsującej, niezwykle dynamicznej muzyki. Wszyscy oglądający ten występ byli zaskoczeni, co młodzi ludzie z Trzcianki potrafią zrobić z własnym ciałem. Organizatorzy obiecują, że nie był to ostatni występ trzcianeckich tancerzy i zapowiadają kolejne imprezy, na których znowu zobaczyć będzie można grupę Trick master crew. Z owocnej współpracy byli zadowoleni zarówno Zgrzytowcy, jak i fani tańca break dance zbierający autografy od wykonawców po udanym występie. O powodzeniu imprezy świadczyły próby wykonywania tanecznych sztuczek przez miejscową młodzież jeszcze godzinę po zakończeniu pokazu.

Kolejna udana impreza i kolejne przedstawienie grupy Zgrzyt potwierdzają, że warto od czasu do czasu zajrzeć do Połajewa, by zobaczyć, jak chęci grupy młodych ludzi dają artystyczne efekty. Czekamy na kolejne tego typu imprezy i życzymy powodzenia w realizacji ciekawych pomysłów.

Podobne artykuły