Czy godnie żegnaliśmy Wielkiego Ojca?

OBORNIKI.. Zapytaliśmy wielu oborniczan, czy nasze miasto godnie pożegnało Ojca Świętego. Większość była zdania, że godnie. Msza żałobna na rynku zgromadziła po raz pierwszy aż tyle osób. Głębokie przeżycia towarzyszące liturgicznemu spotkaniu na długo zapadną w pamięć mieszkańców tej ziemi. Kilku naszych respondentów narzekało nieco, na ich zdaniem, skromne udekorowanie okien i budynków.

Kilka też osób wyraziło swój niesmak wobec prezentacji fotografii martwego papieża w jednej z lokalnych gazet ukazujących się również w Obornikach oraz zamieszczone tam zdania informującego, że po śmierci papieża – entuzjazm młodzieży obornickiej nie słabł a wręcz przeciwnie. Być może autor tego zdania nie zna pojęcia słowa entuzjazm, bardziej pasującego do meczu, lub koncertu rockowego niż do majestatu śmierci wybitnego człowieka.

W czasie od 4 do 10 kwietnia osoby odwiedzające naszą stronę internetową wyraźnie się podzieliły. Na pytanie, czy Ziemia Obornicka godnie pożegnała Ojca Świętego Jana Pawła II – 130 osób powiedziało TAK ale aż 126, że NIE. Wszystkie przytaczane tu oceny są z oczywistych względów subiektywne. Jeden z naszych respondentów powiedział, – ja wcale nie żegnałem Ojca Świętego, bo nie mogłem udźwignąć myśli, że odszedł.

Podobne artykuły