Z IPN w Obornikach o PRL

OBORNIKI.. W miniony czwartek w Bibliotece Publicznej odbył się kolejny wykład dra Stanisława Jankowiaka, naczelnika Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu i pracownika naukowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Tym razem wykład był poświęcony genezie PRL.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym w większości nauczyciele obornickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do których przede wszystkim kierowane są odbywające się prawie co miesiąc wykłady.

Spotkanie składało się z dwóch części – wykładu oraz dyskusji, do której aktywnie włączyła się większość osób. Uczestnicy rozmawiali o okresie PRL, a także nawiązywali do czasów współczesnych, do obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej w naszym kraju. Ożywiona i ciekawa rozmowa udowodniła, że temat PRL-u jest wciąż dla wielu osób bardzo interesujący. Dowodem na to, może być powyższe spotkanie, którego zaplanowany wcześniej czas znacznie się wydłużył. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zapowiedzieć następne.

Podobne artykuły