Sukcesy ryczwolan

RYCZYWÓŁ.. 12 marca w Trzemesznie odbyła się wojewódzka spartakiada uczniowskich klubów sportowych i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Reprezentacja gminy Ryczywol składała się z gimnazjalistów. W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych zdobyła 1 miejsce, w ogólnej punktacji 3 miejsce.

Rywalizowano w 17 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Złote medale otrzymali Jakub Strzępka w tenisie stołowym i Agnieszka Lublińska za plakat o tematyce Moja szkoła, moja gmina w Unii Europejskiej. Srebrne medale wywalczyli Rafał Jurga, Danuta Król, Kazimierz Fyc i Mariusz Adam w przeciąganiu liny, w rekreacyjnym torze przeszkód Damian Frączek, Jagoda Michaluk i Jakub Strzępka, brązowy medal Mikołaj Kalinowski w warcabach. Poza wymienionymi tym w zespole startowali Julia Gawrońska, Dominika Figiel, Igor Gawroński, Bartosz Surma, Maciej Feldmann, Kamil Prech i Marta Pankowska. W ogólnej klasyfikacji Ryczywół zdobył 2 puchary. Zawodnicy zostali przygotowywani przez Kazimierza Fryca, Władysława Feldmanna i Mariusza Adama.