Remis i druga przegrana w rozgrywkach

OBORNIKI.. Nieudane wyjazdy zanotowała na swym koncie obornicka drużyna Sparty mężczyzn w piłce ręcznej. Z wyjazdów do Kościana i Elbląga przywiozła 1 punkt, który zdobyła w meczu z zespołem Tęczy Kościan. Mecz w Kościanie, zakończony wynikiem 41:41, to była istna wymiana ciosów i typowa ligowa młócka.

Drugi mecz wyjazdowy to już wyraźna przegrana naszej drużyny, pomimo prowadzenia do przerwy. Wynik meczu 34:26 dla Techtransu Elbląg, to wysoka, bo aż ośmiu bramkowa porażka.

Początek meczu nie zapowiadał końcowej klęski zespołu. Sparta objęła nawet prowadzenie 4:0, a gospodarze pierwszą bramkę strzelili dopiero w 12 minucie meczu. Ale już przed przerwą Techtrans zmniejszył straty do jednej bramki. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 12:11 dla Sparty Oborniki. W drugiej połowie do 37 minuty Sparta utrzymywała przewagę, a potem przy remisie – grała przez cztery minuty z przewagą jednego zawodnika. Nie zdołała tego wykorzystać, zaś gospodarze uwierzyli w swoje siły i gdy tylko byli w pełnym składzie szybko uzyskali siedmiobramkowe prowadzenie (26:19). Na domiar złego w naszym zespole rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Stefański. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu i dowieźli zwycięstwo do końca.

Obecnie w rozgrywkach I ligi męskiej piłki ręcznej nastąpi trzytygodniowa przerwa. Następne mecze odbędą się dopiero po świętach Wielkanocnych.

Warto też pamiętać, że w hali Obornickiego Centrum Sportu mieszczącej się przy ulicy Obrzyckiej w dniach od 24 – 26 marca odbędą się eliminacje młodzieżowych mistrzostw świata.