Zmiany w komisariacie

ROGOŹNO.. Nie ma mowy o likwidacji komisariatu policji w Rogoźnie, przystąpiliśmy jedynie do reorganizacji –zakomunikował komendant J. Strzępka. W ramach owej reorganizacji powstały zespoły. Konwojowo ochronny – musiał powstać, bo komisariat tylko w minionym roku wykonał ponad 600 konwojów i doprowadzeń. Policjanci z tego zespołu będą w wolnym czasie pracować w prewencji. Drugą grupą będzie zespół do spraw prewencji i nieletnich. Obejmując opieką małoletnich i szkoły odciąży on dzielnicowych. Tych ostatnich będzie mniej. Dotychczas w Rogoźnie pracowało pięciu dzielnicowych teraz będzie ich trzech. Mimo wyraźnego umniejszenia stanu osobowego pozostałym zdjęto z barków wiele obowiązków pozostawiając im to co najważniejsze, bezpośredni kontakt ze społeczeństwem i właściwa reakcja na jego problemy. Inaczej będzie funkcjonowało zgłaszanie przestępstw i wzywanie pomocy.

Tej należy oczekiwać po wybraniu w telefonie bezpłatnego numeru 997 lub połączeniu z Komendą w Obornikach tel 29 75 211. tam też należy dzwonić chcąc wezwać patrol lub zgłosić przestępstwo. Można będzie też telefonować pod numer rogoziński 26 17 517. Tam jednak będzie czynna do popołudnia recepcja z cywilnym recepcjonistą. Przychodząc bezpośrednio na komisariatu w Rogoźnie później, należy dzwonkiem wezwać obecną tam osobę dyżurną w razie gdy jest ona na zewnątrz, dzwonić telefonicznie pod numery znajdujące się powyżej.

Komunikujący o zmianach J,. Strzępka wyraźnie podkreślał, że dzwoniąc do Obornik wzywamy pomoc w Rogoźna. Radiowóz będzie patrolował gminę a policjant dotąd siedzący na dyżurce włączy się do służby patrolowej. Nie m wątpliwości, że musi dać to odczuwalny rezultat, bo będzie więcej policji na ulicach a mniej przy biurkach.

Jeżeli nawet początkowo system okaże się nie do końca sprawny Komendant J Strzępka będzie go modyfikował aż uzyska spodziewany rezultat a Rogoźnian za naszym pośrednictwem za wszelkie niedogodności przeprasza, licząc na współpracę i zrozumienie, że wszystkie te zabiegi mają służyć tylko jednemu celowi – lepszej i wydajniejszej pracy policji.

Podobne artykuły