Sukces obornickich karateków

ŚRODA, OBORNIKI.. W pierwszej dekadzie marca w Środzie Wielkopolskiej odbył się 11 ogólnopolski turniej karate dzieci i młodzieży.

Wystartowała w nim rekordowa liczba 370 zawodników z 35 klubów. Obornicki Klub Karate reprezentowało jego 14 wychowanków. Zdobyli oni 7 medali udowadniając że obornickie karate młodzieżowe powraca na swoja dawną silna pozycję w polskim karate. Na matach w Środzie Wielkopolskiej wystąpili najbardziej utytułowani i utalentowani karatecy z całej Polski.

W tej silnej obsadzie najlepiej z Obornickiego Klubu Karate zaprezentował się Mateusz Grządzielewski, jeden z najbardziej rokujących młodych zawodników w kategorii dzieci. Zdobył dwa srebrne medale w konkurencji kata i kumite. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkurencji kumite startował z rocznikiem o dwa lata starszym wygrywając z zawodnikami wyższymi i cięższymi. Jego występy zrobiły duże wrażenie na trenerach reprezentacji Polski ,którzy obserwowali zawody.

Tradycyjnie silnym punktem klubu były siostry Chmielewskie. Olga w konkurencji kata zajęła 3 miejsce, w kumite odpadła po dyskusyjnej decyzji sędziowskiej. Sara zdobyła srebrny medal w konkurencji kumite przegrywając w finale z silna zawodniczką ze Szczecina. Największa niespodziankę swojemu trenerowi sprawił Paweł Grześkowiak. W silnej konkurencji kumite rocznika 92 zdobył brązowy medal wygrywając z bardzo utytułowanymi zawodnikami. Jest to pierwszy taki duży sukces tego młodego karateki. W konkurencjach kata zawodników początkujących znakomicie spisał się Marcin Wieczorek ,który zdobył złoty medal a także Marta Kluczyńska, która wywalczyła brąz. Na zawodach swoje pierwsze kroki stawiali Adrianna Zwolińska, Kinga Grześkowiak, Mateusz Nowaczyk i Dawid Popielą.