Dzień zająca

OBORNIKI.. Po zamianie dnia wagarowicza na zielony dzień w trójce w tej szkole już po raz drugi odbył się dzień zająca. Uczniowie przygotowali wiele prac o tematyce wielkanocnej a sami przebrani za zające czekali na werdykt wielkiego jury. Oceniało ono wierszyki na temat Wielkiej Nocy i prace plastyczne.

Były malutkie pisanki były też duże a jedna była nawet bardzo duża. Pierwsze miejsce zajął pisanko – twórca Kacper Szarawara, drugie Karolina Polcyn a trzecie Weronika Bagińska. Wśród zająców wybrać też nie było łatwo. Ostatecznie tę konkurencję wygrały siostry Kasia i Magda Lach, miejsce drugie zdobył Marcin Chudzicki a trzecie Gracjan Baran.

Wszystkie dzieci dostały słodkie nagrody. Razem z dziećmi bawił się dyrektor Dyczkowski – również przebrany za szaraka. Dzień zająca to okazja do poznania obyczaju ludowego, tradycji religijnej, wykazania się własną inwencją i wrażliwością oraz co nie bez znaczenia, tego dnia nie ma normalnych lekcji. Choćby to ostatnie wystarczy, aby dzieciarnia polubiła ten dzień.

Podobne artykuły