Otwarte mistrzostwa w tenisie

RYCZYWÓŁ. Otwarte mistrzostwa w tenisie stołowym w kategorii mężczyzn i kobiet rozegrane zostały w sobotnie przedpołudnie na hali sportowej w Ryczywole. Dotychczas tego typu impreza przeprowadzana była w Zespole Szkół w Ludomach, lecz tym razem ze względu na korzystniejsze warunki techniczne miała ona miejsce w Ryczywole.

W turnieju uczestniczyło 6 kobiet i 39 mężczyzn w wieku od 10 do 50-kilku lat. Zawodnicy przybyli z Piły, Obornik, Poznania, Drezdenka, Wągrowca, Ryczywołu, Białej Koralewa, Chodzieży, Ujścia i Parkowa. W turnieju można było zobaczyć bardzo dużo pojedynków 5-setowych na wysokim poziomie, gdzie walka toczyła się zaciekle o każdy punkt. W kategorii kobiet: I miejsce zajęła Marta Nowak z Karolewa, II miejsce Teresa Strum z Ujścia, III miejsce Małgorzata Hanzel z Parkowa.

W kategorii mężczyzn: I miejsce Marian Olechnowicz z Drezdenka, II miejsce Rafał Dąbrowski z Obornik, III miejsce Mateusz Nakoneczny z Obornik. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczył wicewójt Jan Molski. Organizatorzy mistrzostw, którymi byli Andrzej Sobczak, Zbigniew Strzępka i Mariusz Adam zastrzegli, że podobny turniej będzie organizowany cyklicznie coroku.

Podobne artykuły